Aktualności

Tuesday, 24 February 2015

Cennik Biur Rachunkowych

Cennik Biur Rachunkowych

Często po przeglądnięciu oferty biur rachunkowych w Krakowie sięga się do cennika, aby sprawdzić, ile trzeba będzie zainwestować w daną usługę. Nie zawsze jednak w cenniku biura rachunkowego na stronie internetowej można znaleźć szczegółową informację na temat kosztów konkretnych działań. Specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto objaśniają, dlaczego tak jest.

Co ma wpływ na ustalanie ceny?

W krakowskich biurach rachunkowych najczęstszymi kryteriami są czas i charakter współpracy, jaka zostanie nawiązana pomiędzy klientem a biurem. Drugą, szczególnie ważną kwestią, jest indywidualne podejście do klienta oraz specyfika działań, których oczekuje on od biura rachunkowego. 

Cena obsługi księgowo-rachunkowej w Krakowie jest uzależniona też od wielu innych czynników, takich jak: charakter i zakres prowadzonej działalności, intensywność współpracy, ilość zamawianych usług i stopień ich skomplikowania, forma opodatkowania (księgi rachunkowe, księgi przychodów i rozchodów, ryczałt), wielkość przedsiębiorstwa, dla którego świadczona będzie usługa, liczba zatrudnianych w nim pracowników, liczba dokumentów itd. Nie są to oczywiście wszystkie aspekty mające wpływ na wycenę usług księgowych. Stała stawka jest ustalana w ramach indywidualnego kontaktu z Klientem. Najczęściej płatność za obsługę odbywa się w formie comiesięcznego ryczałtu. 
Biura rachunkowe nawiązują ze swoimi klientami biznesowymi, to jest z firmami i przedsiębiorstwami, długofalową współpracę, co ma znaczenie przy ustalaniu cen obsługi księgowej. Inaczej wycenia się jednorazową usługę, a inaczej długofalową współpracę. Często bowiem biura rachunkowe służą klientom za zewnętrzny dział księgowy, co jest dużą oszczędnością dla przedsiębiorców, którzy nie muszą się martwić o koszty utrzymania działu księgowości. 

Kontakt z biurem i symulacja kosztów

Najczęściej więc można się spotkać z odnośnikiem do formularza kontaktowego danego biura i do zaproszenia do kontaktu z jego pracownikami. Kontakt – mailowy, telefoniczny bądź osobisty – zaowocuje stworzeniem przez wybrane biuro rachunkowe symulacji kosztów obsługi księgowo-rachunkowej, jakiej oczekuje dany klient. Należy pamiętać, że zarówno kontakt, jak i symulacja nie są zobowiązujące. 

Podobnie jest w przypadku Biura Rachunkowego Perfekto. Jeśli jesteś zainteresowany wyceną usługi w naszym biurze księgowym na Ruczaju w Krakowie – zapraszamy do kontaktu

 

Oceń artykuł:

 

Najczęściej czytane

VAT a sprzedaż samochodu osobowego w 2015 roku

Kwestie związane ze sprzedażą firmowego samochodu osobowego i podatkiem VAT budzą wątpliwości wielu przedsiębiorców. Jakie warunki musi spełnić podatnik, by uzyskać zwolnienie z podatku VAT od sprzedaży samochodu osobowego? Czy przy zwolnieniu od podatku VAT należy dokonać jego korekty?

Wednesday, 13 May 2015

Polityka rachunkowości – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć. Także wtedy, gdy Twoją księgowość prowadzi biuro rachunkowe

Polityka rachunkowości to księgowy kodeks każdego przedsiębiorstwa. Czy w Twojej firmie funkcjonuje taki dokument? Jeśli nie, łamiesz prawo. Dowiedz się, czym jest polityka rachunkowości, kto powinien ją sporządzić i co powinna zawierać.

Saturday, 18 July 2015

Ulga remontowa w 2015 roku

Wraz z nastaniem 2015 roku zaszła istotna zmiana w odniesieniu do ulg podatkowych. Od tego roku już nie będzie można odliczyć podatku VAT od zakupu materiałów remontowych. Wykończenie mieszkań i domów, które zostały nabyte w stanie deweloperskim, nie stanowi podstawy do zwrotu części podatku VAT.

Sunday, 26 April 2015

Opodatkowanie darowizny i spadku – zwolnienia i limity 2014/2015

Wiadome jest, że nabycie spadku lub otrzymanie darowizny związane jest z obowiązkiem podatkowym. Sprawdź czy przysługuje Ci zwolnienie od podatku.

Saturday, 28 February 2015

Zwolnienia lekarskie – nowe obowiązki pracodawcy już od 2018 roku

Od 1 lipca 2018 roku wejdzie w życie obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej, tzw. e-ZLA.

Thursday, 27 April 2017