Aktualności

 • Tuesday, 12 July 2016

  Płaca minimalna w 2017 roku – jakie szykują się zmiany?

  Trwają ożywione dyskusje nad zmianą płacy minimalnej w Polsce od 2017 roku. Choć według zapisów w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu powinna ona wynieść od 1 stycznia 2017 roku 1862 zł brutto, Rada Ministrów w czerwcu bieżącego roku przyjęła propozycję dotyczącą zwiększenia minimalnego wynagrodzenia do kwoty 2000 zł brutto. O tym, jakie zmiany szykują się w związku z najniższym wynagrodzeniem, piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto w Krakowie.

 • Thursday, 11 February 2016

  Outsourcing usług księgowych w małych i średnich firmach – czy to się opłaca?

  Zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej? A może prowadzisz biznes w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw? Z pewnością zadajesz sobie pytanie: Czy opłaca się zaangażować do współpracy biuro rachunkowe?

 • Tuesday, 18 October 2016

  Zmiany w Zus I Cit w 2017 roku

  Co czeka podatnika w 2017 roku, czyli o zmianach w ZUS i CIT . Nowy rok kalendarzowy przyniesie zmiany w składkach ZUS oraz CIT. Specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto sprawdzają, co czeka nas w nowym roku.

 • Friday, 05 August 2016

  Czy powinienem przechowywać dokumenty księgowe? Jak to robić?

  Przepisy obligują przedsiębiorców do przechowywania dokumentów księgowych. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie dokumenty księgowe należy przechowywać, jak je archiwizować oraz jakie są terminy przechowywania tej dokumentacji. Na te pytania odpowiadają specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Sunday, 04 December 2016

  Aktualizacja „Płatnika” od 1 kwietnia 2016 roku

  1 kwietnia 2016 roku przyniósł zmiany w Płatniku – programie służącym do przesyłania dokumentacji do ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakomunikował, że przyjmowane będą tylko dokumenty ubezpieczeniowe przygotowywane w jednej wersji programu.

 • Thursday, 04 February 2016

  Co musisz wiedzieć o różnicach kursowych?

  Różnice kursowe to bolączka wszystkich przedsiębiorców, którzy otrzymują zapłatę za swój towar czy usługę w obcej walucie. Każdy z nich jest bowiem zobligowany do rozliczenia tych różnic. Tak samo dzieje się w przypadku dokonania zakupów w zagranicznej walucie.

 • Thursday, 24 March 2016

  Jak korzystnie zatrudnić członka rodziny?

  Często przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą rozważają zatrudnienie członka rodziny jako pomocnika (osobę współpracującą).

 • Friday, 03 June 2016

  Ryczałt czy VAT – co wybrać?

  Każdy młody przedsiębiorca zakładając własną działalność musi dokonać wyboru formy opodatkowania, która będzie dla niego najkorzystniejsza. Dowiedz się, która forma będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

 • Monday, 22 February 2016

  Własna firma a etat – ile zarobię, przechodząc na własną działalność?

  Wiele osób zastanawia się nad przejściem z etatu na samozatrudnienie lub odwrotnie. Nie jest też tajemnicą, że pracownikom zależy na otrzymywaniu jak najwyższego wynagrodzenia, a pracodawcom z kolei zależy na obniżaniu kosztów zatrudnienia. W związku z tym, czy samozatrudnienie może rozwiązać te problemy?

 • Tuesday, 02 August 2016

  Zasiłek macierzyński dla rolników od 1 stycznia 2016

  Rok 2016 przyniósł nowe zasady przyznawania i wypłacania zasiłków macierzyńskich dla rolników i domowników.