Aktualności

 • Friday, 08 May 2015

  Biuro Rachunkowe a Klient – jak się komunikować, aby się rozumieć?

  Aby biuro rachunkowe funkcjonowało sprawnie, co najmniej kilka warunków musi być spełnionych. Jednym z nich jest sprawna komunikacja pomiędzy księgowym a Klientem biura. Na nic wykwalifikowany, doświadczony zespół, jeśli ten aspekt współpracy kuleje. W jaki sposób księgowy powinien komunikować się z Klientem, a Klient z księgowym? Nasze biuro księgowe zabiera głos w tej sprawie.

 • Tuesday, 28 July 2015

  Jak zaksięgować przychód ze sprzedaży złomu?

  Sprzedaż złomu przez przedsiębiorcę firmie, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu złomu, często wiąże się z wątpliwościami natury księgowej. Wiele firm zastanawia się bowiem, w jaki sposób powinno się zaksięgować przychód z tego typu sprzedaży.

 • Monday, 20 July 2015

  Jakie programy wybierają księgowi?

  Dziś nie tylko duże, ale też średnie i małe przedsiębiorstwa starają się usprawnić swoją pracę poprzez użycie programów komputerowych pomocnych przy tworzeniu dokumentacji i rozliczeniach z fiskusem i ZUS. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych programów dla księgowych. Ich producenci wciąż je udoskonalają, oferując coraz nowsze wersje swoich produktów.

 • Saturday, 18 July 2015

  Polityka rachunkowości – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć. Także wtedy, gdy Twoją księgowość prowadzi biuro rachunkowe

  Polityka rachunkowości to księgowy kodeks każdego przedsiębiorstwa. Czy w Twojej firmie funkcjonuje taki dokument? Jeśli nie, łamiesz prawo. Dowiedz się, czym jest polityka rachunkowości, kto powinien ją sporządzić i co powinna zawierać.

 • Friday, 17 July 2015

  Jak rozliczyć Google AdWords?

  Google AdWords to stosunkowy łatwy w obsłudze system reklamowy, który – ze względu na fakt, że równocześnie może być niedrogim sposobem promocji towarów lub usług w wyszukiwarce Google – zyskał grono wiernych użytkowników. Czy rozliczenie reklamy w Google jest jednak tak samo łatwe, jak korzystanie z tej formy promocji? Z odpowiedzią spieszy Biuro Księgowe Perfekto.

 • Monday, 07 September 2015

  Urlop wypoczynkowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

  Lato w pełni,sezon urlopowy trwa w najlepsze. To dobra okazja, aby usystematyzować informacje na temat urlopu wypoczynkowego, na który większość z nas oczekuje z utęsknieniem! Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z wyjaśnieniem, jak nabywa się prawo do urlopu wypoczynkowego, komu przysługuje prawo do urlopu oraz jak staż pracy wpływa na długość takiego urlopu. Zapraszamy do lektury!

 • Saturday, 07 March 2015

  Zasiłek macierzyński przy niepełnych miesiącach a działalność gospodarcza

  Przyszłe mamy zatrudnione na umowę o pracę zapewne nie zastanawiają się nad tym, czy przysługuje im zasiłek macierzyński – jest to rzecz naturalna i oczywista. Inaczej jest jednak w przypadku przyszłych mam, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Czy można uzyskać wysoki zasiłek macierzyński opłacając tylko jedną składkę ubezpieczenia chorobowego? Jak przestawia się kwestia zasiłku macierzyńskiego przy niepełnym miesiącu opłacenia składki?

 • Saturday, 27 June 2015

  Montaż żaluzji, rolet i markiz a stawka VAT

  Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą, dostawą i montażem rolet oraz żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych często zastanawiają się nad tym, czy stosując preferencyjną stawkę 8% VAT nie narażą się na konflikt z Urzędem Skarbowym. Jaka jest więc prawidłowa stawka VAT w tym wypadku oraz czy stosowanie jej może zrodzić nieporozumienie z fiskusem?

 • Tuesday, 16 June 2015

  Czy fakturowanie mobilne jest bezpieczne?

  E-faktura dociera na skrzynkę pocztową odbiorcy już chwilę po jej wystawieniu, można ją wystawić w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo, korzystając z mobilnego fakturowania, wspieramy ekologię. Choć to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, wielu przedsiębiorców wzbrania się przed nim, zadając sobie pytanie: Czy fakturowanie online jest bezpieczne?

 • Friday, 29 May 2015

  Podatek od garażu w 2015 roku

  Podobnie jak w latach wcześniejszych, podatek od garażu podziemnego będzie uiszczany w ratach do dni: 15 marca, 15 maja, 15 września oraz 15 listopada 2015 roku.