Aktualności

 • Monday, 25 May 2015

  Zasiłek chorobowy podczas ciąży – czy mam do niego prawo, ile wynosi i jak długo mogę go pobierać?

  Spodziewasz się dziecka i ze względów zdrowotnych musisz pójść na zwolnienie lekarskie? Nie wiesz, jak wyglądają kwestie prawne związane z Twoim prawem do zasiłku chorobowego? Biuro Księgowe Perfekto służy pomocą. Zapraszamy do lektury!

 • Tuesday, 19 May 2015

  W jaki sposób ZUS wylicza zasiłek macierzyński?

  Każda aktywna zawodowo kobieta spodziewająca się dziecka z pewnością zadaje sobie pytanie, jak ZUS wylicza zasiłek macierzyński? Taka wiedza bez wątpienia przyda się w planowaniu budżetu przyszłej mamy i jej rodziny. Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z wyjaśnieniem!

 • Wednesday, 13 May 2015

  VAT a sprzedaż samochodu osobowego w 2015 roku

  Kwestie związane ze sprzedażą firmowego samochodu osobowego i podatkiem VAT budzą wątpliwości wielu przedsiębiorców. Jakie warunki musi spełnić podatnik, by uzyskać zwolnienie z podatku VAT od sprzedaży samochodu osobowego? Czy przy zwolnieniu od podatku VAT należy dokonać jego korekty?

 • Friday, 05 June 2015

  Zakup motocykla do firmy a odliczenie VAT w 2015 roku

  Obecnie coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zakup motocykla w firmie. Niebagatelny wpływ na to mają rosnące ceny paliw i możliwość utrzymania tańszego w eksploatacji motocykla. Dlaczego też nasuwa się pytanie, czy można odliczyć podatek VAT od zakupu motocykla do firmy i na jakich zasadach się to odbywa? Na te pytania poniżej odpowiadają specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto z Krakowa.

 • Monday, 05 January 2015

  Umowy śmieciowe w 2015 roku

  Dotychczas dzięki tzw. umowom śmieciowym zleceniodawcy mogli zaoszczędzić, a zleceniobiorcy – więcej zarobić. Obecnie rozpoczął się proces stopniowego odchodzenia od umów zleceń, czego przykładem mogą być zmiany wprowadzone przez ustawodawcę obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku.

 • Sunday, 26 April 2015

  Ulga remontowa w 2015 roku

  Wraz z nastaniem 2015 roku zaszła istotna zmiana w odniesieniu do ulg podatkowych. Od tego roku już nie będzie można odliczyć podatku VAT od zakupu materiałów remontowych. Wykończenie mieszkań i domów, które zostały nabyte w stanie deweloperskim, nie stanowi podstawy do zwrotu części podatku VAT.

 • Saturday, 25 April 2015

  Podatek VAT a możliwość zwolnienia – cz. II: zwolnienie przedmiotowe

  Dowiedz się, na czym polega druga z form zwolnienia z podatku VAT – czym jest zwolnienie przedmiotowe i czy masz do niego prawo. Biuro Rachunkowe Perfekto rozwieje Twoje wątpliwości!

 • Friday, 24 April 2015

  Podatek VAT a możliwość zwolnienia – cz. I: zwolnienie podmiotowe

  Czy podatnik VAT może liczyć na zwolnienie z podatku VAT? Tak, i to w dwóch formach! Dowiedz się, na czym polega pierwsza z nich – czym jest zwolnienie podmiotowe i czy Ci przysługuje.

 • Monday, 13 April 2015

  Opodatkowanie wartości zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcane

  Wraz z nastaniem 1 stycznia 2015 roku weszły w życie zmiany w CIT. Wprowadzona została między innymi nowelizacja doprecyzowująca przepisy dotyczące niepodzielnych zysków. Przepisy te były przedmiotem sporów, pozwalały one bowiem na rozbieżne interpretacje.

 • Saturday, 04 July 2015

  Nowe rozporządzenie w sprawie określenia podatników niemających obowiązku składania zgłoszenia rejestracyjnego

  1 stycznia 2015 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 listopada 2014 roku w sprawie określenia podatników niemających obowiązku zgłoszenia rejestracyjnego. Rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 20 listopada 2014 roku. Krakowskie Biuro Rachunkowe Perfekto przybliża zmiany, jakie zaszły za jego pośrednictwem.