Aktualności

 • Thursday, 27 June 2024

  Jak wybrać odpowiednie biuro księgowe dla swojej firmy w 2024 roku?

  Wybór odpowiedniego biura księgowego to kluczowa decyzja, która może wpłynąć na sukces Twojej firmy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura księgowego w 2024 roku, jakie kryteria są najważniejsze i jak uniknąć najczęstszych błędów. Zaufaj ekspertom i skorzystaj z naszych praktycznych porad!

 • Monday, 20 May 2024

  Rola biura rachunkowego w procesie zakładania firmy

  Zakładanie firmy to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko pomysłu na biznes, ale także znajomości wielu przepisów prawnych i podatkowych. Właśnie tutaj wkracza biuro rachunkowe, które może odegrać kluczową rolę w ułatwieniu tego procesu.

 • Wednesday, 15 May 2019

  Samochód osobowy w firmie – nowe zasady rozliczania

  Od początku 2019 roku w życie weszły nowe zasady rozliczania kosztów dotyczących firmowych samochodów osobowych.

 • Tuesday, 02 July 2019

  W jakim celu wydaje się zaświadczenie A1

  W jakim celu wydaje się zaświadczenie A1? Aby potwierdzić ustawodawstwo zabezpieczenia społecznego. Co to oznacza? – Że zaświadczenie A1 potwierdza, pod przepisy jakiego państwa podlega dana osoba, jeśli chodzi o opłacanie składek. W jaki sposób uzyskać takie zaświadczenie A1 i skorygować dane w nim zawarte w razie potrzeby? Biuro Księgowe Perfekto spieszy z odpowiedzią.

 • Tuesday, 15 January 2019

  Jak rozliczać leasing operacyjny po zmianach w przepisach

  Zmiany podatkowe, jakie weszły w życie z początkiem 2019 roku, dotyczące leasingu operacyjnego i jego rozliczania, mogą przysporzyć podatnikom sporych problemów. Co się zmieniło i jak to wpływa na sytuację podatników? Biuro Księgowe Perfekto zaprasza do lektury.

 • Tuesday, 14 August 2018

  Obowiązkowy split payment? Biuro Księgowe Perfekto odpowiada

  Czy split payment jest obowiązkowy już od marca 2019 roku? Obowiązek podzielonej płatności ma dotyczyć tych branż, w których najłatwiej o wyłudzenia VAT. O których branżach mowa? Dla kogo podzielona płatność będzie obowiązkiem? Biuro Księgowe Perfekto przybliża ten temat w niniejszym artykule. Zapraszamy do jego lektury!

 • Saturday, 23 June 2018

  Świadczenie 500+ a ulga na dziecko

  Pierwsze miesiące roku to zawsze czas rozliczeń podatkowych. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, działa program „Rodzina 500+” i w związku z tym podatnicy zastanawiają się, jaka jest zależność pomiędzy tym świadczeniem a ulgą na dziecko. Biuro Księgowe Perfekto tłumaczy tę kwestię w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

 • Wednesday, 18 April 2018

  Wszystko, co musisz wiedzieć o Split Payment

  1 lipca 2018 roku w życie wchodzi nowa regulacja dotycząca mechanizmu podzielonej płatności, czyli Split Payment. Co przedsiębiorcy powinni o niej wiedzieć?

 • Friday, 03 August 2018

  JPK – 5 najczęstszych problemów podatników omawia Biuro Księgowe Perfekto

  Mimo że minęły już pierwsze 3 miesiące polskich przedsiębiorców z JPK, wielu z nich wciąż ma trudności związane z jego wysyłką.

 • Monday, 02 July 2018

  Dwa telefony w jednoosobowej działalności gospodarczej – jak to rozliczyć?

  W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez telefonu. Każdy przedsiębiorca w swojej działalności z niego korzysta. Czy jednak przedsiębiorca może korzystać z dwóch telefonów w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej? W jaki sposób rozliczać poniesione z tego tytułu koszty?