Aktualności

 • Friday, 03 February 2017

  Nowe zasady sporządzania dokumentacji cen transferowych

  Od 1 stycznia 2017 roku weszły w życie zmienione przepisy, które wprowadziły ważne zmiany dotyczące dokumentacji cen transferowych. Nowe zasady sporządzania dokumentacji cen transferowych omawiają specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Tuesday, 28 February 2017

  Obniżenie limitu w płatnościach bez pośrednictwa rachunku płatniczego

  Wraz z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowelizacje ustaw, na mocy których obniżono limit w płatnościach bez pośrednictwa rachunku płatniczego. O tych zmianach piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto z Krakowa.

 • Wednesday, 15 February 2017

  Zmiany w VAT od 2017 roku

  Zmiany w VAT, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku, to zdecydowanie gorący temat. Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług zawiera szereg przepisów, które – zdaniem rządu – mają uszczelnić polski system podatkowy. Jednak, jak deklaruje ustawodawca, efekty zobaczymy dopiero w przyszłych latach. Co to oznacza dla podatników? Te kwestie omawiają specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto.

 • Saturday, 02 December 2017

  Wykreślenie z rejestru VAT – kiedy jest możliwe?

  Wielu przedsiębiorców jest przekonanych, że jeżeli dokonają zgłoszenia do VAT (albo do VAT-UE), wówczas – dopóki sami się nie wyrejestrują – pozostają oni płatnikami tego podatku. Nic bardziej mylnego! Specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto wyjaśniają, kiedy i na jakich warunkach możliwe jest wykreślenie z VAT.

 • Wednesday, 01 November 2017

  Ewidencja przebiegu pojazdu a VAT

  Ewidencja przebiegu pojazdu samochodowego jest obowiązkiem osób prowadzących działalność gospodarczą, które używają pojazdu wyłącznie służbowo i odliczają pełną kwotę VAT od wydatków z nim związanych. O tym kiedy, kto i w jaki sposób powinien prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu (zwaną kilometrówką) oraz o relacjach z VAT piszą specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto.

 • Sunday, 01 October 2017

  Kiedy można podnieść koszty uzyskania przychodu przez pracownika?

  Jak głosi ustawa z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy pracodawca, który zatrudnia pracownika na umowę o pracę i nalicza jego wynagrodzenie, ma obowiązek zaznaczyć w formie zryczałtowanej koszty uzyskania przychodu. Bez ustalenia tych kosztów nie można dokonać prawidłowych obliczeń podatku i kwoty netto wynagrodzenia dla danej osoby. Koszty uzyskania przychodu przez pracownika mogą być podniesione. Specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie – objaśniają, kiedy i na jakich zasadach dozwolone jest podniesienie kosztów uzyskania przychodu. Zapraszamy do lektury!

 • Wednesday, 21 December 2016

  Zmiany w prawie pracy od 2017 roku

  Nowy 2017 rok rozpoczął się między innymi od zmian w prawie pracy. Od 1 stycznia obowiązuje nas nowe wynagrodzenie minimalne za pracę i funkcjonująca minimalna stawka godzinowa oraz inne terminy na wniesienie odwołania do sądu pracy itd. O tych i pozostałych zmianach piszą specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Tuesday, 12 July 2016

  Płaca minimalna w 2017 roku – jakie szykują się zmiany?

  Trwają ożywione dyskusje nad zmianą płacy minimalnej w Polsce od 2017 roku. Choć według zapisów w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu powinna ona wynieść od 1 stycznia 2017 roku 1862 zł brutto, Rada Ministrów w czerwcu bieżącego roku przyjęła propozycję dotyczącą zwiększenia minimalnego wynagrodzenia do kwoty 2000 zł brutto. O tym, jakie zmiany szykują się w związku z najniższym wynagrodzeniem, piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto w Krakowie.

 • Thursday, 11 February 2016

  Outsourcing usług księgowych w małych i średnich firmach – czy to się opłaca?

  Zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej? A może prowadzisz biznes w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw? Z pewnością zadajesz sobie pytanie: Czy opłaca się zaangażować do współpracy biuro rachunkowe?

 • Tuesday, 18 October 2016

  Zmiany w Zus I Cit w 2017 roku

  Co czeka podatnika w 2017 roku, czyli o zmianach w ZUS i CIT . Nowy rok kalendarzowy przyniesie zmiany w składkach ZUS oraz CIT. Specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto sprawdzają, co czeka nas w nowym roku.