Aktualności

 • Wednesday, 15 February 2017

  Zmiany w VAT od 2017 roku

  Zmiany w VAT, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku, to zdecydowanie gorący temat. Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług zawiera szereg przepisów, które – zdaniem rządu – mają uszczelnić polski system podatkowy. Jednak, jak deklaruje ustawodawca, efekty zobaczymy dopiero w przyszłych latach. Co to oznacza dla podatników? Te kwestie omawiają specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto.

 • Saturday, 02 December 2017

  Wykreślenie z rejestru VAT – kiedy jest możliwe?

  Wielu przedsiębiorców jest przekonanych, że jeżeli dokonają zgłoszenia do VAT (albo do VAT-UE), wówczas – dopóki sami się nie wyrejestrują – pozostają oni płatnikami tego podatku. Nic bardziej mylnego! Specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto wyjaśniają, kiedy i na jakich warunkach możliwe jest wykreślenie z VAT.

 • Wednesday, 01 November 2017

  Ewidencja przebiegu pojazdu a VAT

  Ewidencja przebiegu pojazdu samochodowego jest obowiązkiem osób prowadzących działalność gospodarczą, które używają pojazdu wyłącznie służbowo i odliczają pełną kwotę VAT od wydatków z nim związanych. O tym kiedy, kto i w jaki sposób powinien prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu (zwaną kilometrówką) oraz o relacjach z VAT piszą specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto.

 • Sunday, 01 October 2017

  Kiedy można podnieść koszty uzyskania przychodu przez pracownika?

  Jak głosi ustawa z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy pracodawca, który zatrudnia pracownika na umowę o pracę i nalicza jego wynagrodzenie, ma obowiązek zaznaczyć w formie zryczałtowanej koszty uzyskania przychodu. Bez ustalenia tych kosztów nie można dokonać prawidłowych obliczeń podatku i kwoty netto wynagrodzenia dla danej osoby. Koszty uzyskania przychodu przez pracownika mogą być podniesione. Specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie – objaśniają, kiedy i na jakich zasadach dozwolone jest podniesienie kosztów uzyskania przychodu. Zapraszamy do lektury!

 • Wednesday, 21 December 2016

  Zmiany w prawie pracy od 2017 roku

  Nowy 2017 rok rozpoczął się między innymi od zmian w prawie pracy. Od 1 stycznia obowiązuje nas nowe wynagrodzenie minimalne za pracę i funkcjonująca minimalna stawka godzinowa oraz inne terminy na wniesienie odwołania do sądu pracy itd. O tych i pozostałych zmianach piszą specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Tuesday, 12 July 2016

  Płaca minimalna w 2017 roku – jakie szykują się zmiany?

  Trwają ożywione dyskusje nad zmianą płacy minimalnej w Polsce od 2017 roku. Choć według zapisów w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu powinna ona wynieść od 1 stycznia 2017 roku 1862 zł brutto, Rada Ministrów w czerwcu bieżącego roku przyjęła propozycję dotyczącą zwiększenia minimalnego wynagrodzenia do kwoty 2000 zł brutto. O tym, jakie zmiany szykują się w związku z najniższym wynagrodzeniem, piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto w Krakowie.

 • Thursday, 11 February 2016

  Outsourcing usług księgowych w małych i średnich firmach – czy to się opłaca?

  Zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej? A może prowadzisz biznes w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw? Z pewnością zadajesz sobie pytanie: Czy opłaca się zaangażować do współpracy biuro rachunkowe?

 • Tuesday, 18 October 2016

  Zmiany w Zus I Cit w 2017 roku

  Co czeka podatnika w 2017 roku, czyli o zmianach w ZUS i CIT . Nowy rok kalendarzowy przyniesie zmiany w składkach ZUS oraz CIT. Specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto sprawdzają, co czeka nas w nowym roku.

 • Friday, 05 August 2016

  Czy powinienem przechowywać dokumenty księgowe? Jak to robić?

  Przepisy obligują przedsiębiorców do przechowywania dokumentów księgowych. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie dokumenty księgowe należy przechowywać, jak je archiwizować oraz jakie są terminy przechowywania tej dokumentacji. Na te pytania odpowiadają specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Sunday, 04 December 2016

  Aktualizacja „Płatnika” od 1 kwietnia 2016 roku

  1 kwietnia 2016 roku przyniósł zmiany w Płatniku – programie służącym do przesyłania dokumentacji do ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakomunikował, że przyjmowane będą tylko dokumenty ubezpieczeniowe przygotowywane w jednej wersji programu.