Aktualności

 • Sunday, 26 April 2015

  Ulga remontowa w 2015 roku

  Wraz z nastaniem 2015 roku zaszła istotna zmiana w odniesieniu do ulg podatkowych. Od tego roku już nie będzie można odliczyć podatku VAT od zakupu materiałów remontowych. Wykończenie mieszkań i domów, które zostały nabyte w stanie deweloperskim, nie stanowi podstawy do zwrotu części podatku VAT.

 • Saturday, 25 April 2015

  Podatek VAT a możliwość zwolnienia – cz. II: zwolnienie przedmiotowe

  Dowiedz się, na czym polega druga z form zwolnienia z podatku VAT – czym jest zwolnienie przedmiotowe i czy masz do niego prawo. Biuro Rachunkowe Perfekto rozwieje Twoje wątpliwości!

 • Friday, 24 April 2015

  Podatek VAT a możliwość zwolnienia – cz. I: zwolnienie podmiotowe

  Czy podatnik VAT może liczyć na zwolnienie z podatku VAT? Tak, i to w dwóch formach! Dowiedz się, na czym polega pierwsza z nich – czym jest zwolnienie podmiotowe i czy Ci przysługuje.

 • Monday, 13 April 2015

  Opodatkowanie wartości zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółce przekształcane

  Wraz z nastaniem 1 stycznia 2015 roku weszły w życie zmiany w CIT. Wprowadzona została między innymi nowelizacja doprecyzowująca przepisy dotyczące niepodzielnych zysków. Przepisy te były przedmiotem sporów, pozwalały one bowiem na rozbieżne interpretacje.

 • Saturday, 04 July 2015

  Nowe rozporządzenie w sprawie określenia podatników niemających obowiązku składania zgłoszenia rejestracyjnego

  1 stycznia 2015 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 listopada 2014 roku w sprawie określenia podatników niemających obowiązku zgłoszenia rejestracyjnego. Rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 20 listopada 2014 roku. Krakowskie Biuro Rachunkowe Perfekto przybliża zmiany, jakie zaszły za jego pośrednictwem.

 • Tuesday, 31 March 2015

  Szczególne procedury dotyczące usług telekomunikacyjnych, usług nadawczych i elektronicznych

  Wraz z nastaniem 1 stycznia 2015 roku wprowadzono nowe procedury szczególne odnoszące się do uproszczonego rozliczania podatku VAT od usług telekomunikacyjnych, nadawczych oraz elektronicznych.

 • Monday, 30 March 2015

  Likwidacja zaświadczenia VAT-25 i inne oszczędności

  Wraz z nastaniem 2015 roku pojawiły się nowe możliwości oszczędzenia na VAT. Między innymi od 1 stycznia 2015 roku zniesiono obowiązek uzyskania zaświadczenia VAT-25 potwierdzającego uiszczenie podatku tudzież brak obowiązku uiszczenia tegoż z tytułu przywozu sprowadzanych pojazdów z państw członkowskich Unii Europejskiej.

 • Thursday, 19 March 2015

  Okresy wypowiedzenia a rodzaje umów – zmiany w kodeksie pracy

  W październiku 2014 roku pojawił się projekt ustawy zmieniającej podstawowe zasady kodeksu pracy, obowiązujące po upływie sześciu miesięcy od ogłoszenia nowelizacji. Zmiany te dotyczą zasad zawierania umów, okresu ich trwania oraz właśnie okresów wypowiedzeń. Ma to zmienić między innymi sytuację związaną z nieuzasadnionym wykorzystywaniem umów o pracę na czas określony.

 • Monday, 16 March 2015

  Nieodpłatne przekazanie towarów i nieodpłatne świadczenie usług – podstawa opodatkowania

  Niekiedy podatnicy przekazują nieodpłatnie towary swoim klientom lub świadczą usługi, aby zareklamować swoje przedsiębiorstwo. Jednak w związku z tym pojawiają się wątpliwości odnośnie do tego, kiedy tego typu czynność podlegać będzie opodatkowaniu VAT. Podobnie zastanawiająca jest kwestia możliwości odliczenia podatku VAT od takich wydatków.

 • Saturday, 14 March 2015

  Faktury elektroniczne

  Kiedy mamy do czynienia z e-fakturą? Kiedy możemy uznać ją za wystawioną? Jakie obowiązki związane z przesyłaniem i przechowywaniem tego typu faktur ma przedsiębiorca? Nasi eksperci odpowiedzą na te i podobne pytania.