Aktualności

 • Tuesday, 03 November 2015

  Faktura w walucie obcej a podatek VAT

  W wielu branżach współpraca z zagranicznymi kontrahentami jest na porządku dziennym, a więc i na fakturach pojawiają się kwoty w walutach obcych. Także w przypadku kooperacji między krajowymi przedsiębiorcami, rozliczenie może przebiegać w obcej walucie. Co jednak z podatkiem VAT? Jak dokonać prawidłowego przeliczenia? Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z krótką instrukcją.

 • Friday, 03 July 2015

  Zmiany w przepisach dotyczących stosowania kas fiskalnych. Czy Ty również musisz się zaopatrzyć w kasę rejestrującą?

  Nowy Rok przyniósł ze sobą zmiany dotyczące ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej. Kasa fiskalna musi pojawić się m. in. w gabinetach lekarskich i salonach fryzjerskich. Sprzedajesz produkty lub usługi? Sprawdź już dzisiaj, czy Ty również masz obowiązek zakupu kasy fiskalnej!

 • Wednesday, 03 June 2015

  Sprzedaż wysyłkowa a konieczność zakupu kasy fiskalnej. Czy muszę wystawić paragon?

  Prowadzisz sklep internetowy lub wystawiasz towar w serwisach aukcyjnych? Ministerstwo Finansów od 1 stycznia 2015 roku, zachowało prawo do zwolnienia z kas fiskalnych dla podatników prowadzących sprzedaż wysyłkową.

 • Tuesday, 03 March 2015

  Jaką odpowiedzialność ponosi biuro rachunkowe za ewentualne błędy?

  Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy podpisanie umowy z biurem rachunkowym zwalnia ich z odpowiedzialności przed organami podatkowymi i ZUS w przypadku wystąpienia ewentualnego błędu. Nasi specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto wyjaśniają tą wątpliwość.

 • Saturday, 03 January 2015

  Moment podatkowy przy eksporcie i imporcie usług WNT i WDT

  Od 2014 roku zmieniono zasady powstawania obowiązku podatkowego w obrocie krajowym oraz w obrocie zagranicznym. Przypominamy jakie to były zmiany

 • Saturday, 28 February 2015

  Opodatkowanie darowizny i spadku – zwolnienia i limity 2014/2015

  Wiadome jest, że nabycie spadku lub otrzymanie darowizny związane jest z obowiązkiem podatkowym. Sprawdź czy przysługuje Ci zwolnienie od podatku.

 • Tuesday, 24 February 2015

  Cennik Biur Rachunkowych

  Przeglądając ofertę biura rachunkowego bardzo często sięgamy również do cennika, aby zobaczyć ile kosztuje dana usługa. Niestety bardzo często na stronie internetowej danego biura nie możemy znaleźć szczegółowej informacji. Nasi specjaliści objaśniają dlaczego tak jest.

 • Sunday, 22 February 2015

  Zmiany w ujęciu podatkowym w usługach budowlanych

  Zmiany rozliczania usług budowlanych i budowlano-montażowych wzbudzają duże wątpliwości w podmiotach świadczących tego typu usługi. Dotyczy to nie tylko ustawy o VAT, ale też podatku dochodowego.

 • Friday, 20 February 2015

  Zmiany podatkowe przy rozliczeniu paliwa samochodów ciężarowych i osobowych i w leasingu

  1 kwietnia 2014 roku wprowadzono zmiany podatkowe dotyczące rozliczenia paliwa pojazdów ciężarowych i samochodów osobowych. Zmiany zaistniały także w przypadku leasingu. Nasze Biuro Rachunkowe omawia te kwestie.

 • Wednesday, 18 February 2015

  Odliczenia i ulgi przy rozliczeniu PIT-ów rocznych PIT-36, PIT-37

  Jak co roku czeka nas złożenie deklaracji podatkowych. Podatnicy składający PIT-36 lub PIT-37 mogą, podobnie jak w latach wcześniejszych, skorzystać z ulg i odliczeń przy rozliczeniu PIT-ów rocznych. Rok 2015 przyniósł jednak pewne zmiany. Biuro Rachunkowe Perfekto przybliża niektóre z nich.