Aktualności

Tuesday, 24 February 2015

Cennik Biur Rachunkowych

Cennik Biur Rachunkowych

Często po przeglądnięciu oferty biur rachunkowych w Krakowie sięga się do cennika, aby sprawdzić, ile trzeba będzie zainwestować w daną usługę. Nie zawsze jednak w cenniku biura rachunkowego na stronie internetowej można znaleźć szczegółową informację na temat kosztów konkretnych działań. Specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto objaśniają, dlaczego tak jest.

Co ma wpływ na ustalanie ceny?

W krakowskich biurach rachunkowych najczęstszymi kryteriami są czas i charakter współpracy, jaka zostanie nawiązana pomiędzy klientem a biurem. Drugą, szczególnie ważną kwestią, jest indywidualne podejście do klienta oraz specyfika działań, których oczekuje on od biura rachunkowego. 

Cena obsługi księgowo-rachunkowej w Krakowie jest uzależniona też od wielu innych czynników, takich jak: charakter i zakres prowadzonej działalności, intensywność współpracy, ilość zamawianych usług i stopień ich skomplikowania, forma opodatkowania (księgi rachunkowe, księgi przychodów i rozchodów, ryczałt), wielkość przedsiębiorstwa, dla którego świadczona będzie usługa, liczba zatrudnianych w nim pracowników, liczba dokumentów itd. Nie są to oczywiście wszystkie aspekty mające wpływ na wycenę usług księgowych. Stała stawka jest ustalana w ramach indywidualnego kontaktu z Klientem. Najczęściej płatność za obsługę odbywa się w formie comiesięcznego ryczałtu. 
Biura rachunkowe nawiązują ze swoimi klientami biznesowymi, to jest z firmami i przedsiębiorstwami, długofalową współpracę, co ma znaczenie przy ustalaniu cen obsługi księgowej. Inaczej wycenia się jednorazową usługę, a inaczej długofalową współpracę. Często bowiem biura rachunkowe służą klientom za zewnętrzny dział księgowy, co jest dużą oszczędnością dla przedsiębiorców, którzy nie muszą się martwić o koszty utrzymania działu księgowości. 

Kontakt z biurem i symulacja kosztów

Najczęściej więc można się spotkać z odnośnikiem do formularza kontaktowego danego biura i do zaproszenia do kontaktu z jego pracownikami. Kontakt – mailowy, telefoniczny bądź osobisty – zaowocuje stworzeniem przez wybrane biuro rachunkowe symulacji kosztów obsługi księgowo-rachunkowej, jakiej oczekuje dany klient. Należy pamiętać, że zarówno kontakt, jak i symulacja nie są zobowiązujące. 

Podobnie jest w przypadku Biura Rachunkowego Perfekto. Jeśli jesteś zainteresowany wyceną usługi w naszym biurze księgowym na Ruczaju w Krakowie – zapraszamy do kontaktu

 

Oceń artykuł:

Najczęściej czytane

VAT a sprzedaż samochodu osobowego w 2015 roku

Kwestie związane ze sprzedażą firmowego samochodu osobowego i podatkiem VAT budzą wątpliwości wielu przedsiębiorców. Jakie warunki musi spełnić podatnik, by uzyskać zwolnienie z podatku VAT od sprzedaży samochodu osobowego? Czy przy zwolnieniu od podatku VAT należy dokonać jego korekty?

Wednesday, 13 May 2015

Polityka rachunkowości – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć. Także wtedy, gdy Twoją księgowość prowadzi biuro rachunkowe

Polityka rachunkowości to księgowy kodeks każdego przedsiębiorstwa. Czy w Twojej firmie funkcjonuje taki dokument? Jeśli nie, łamiesz prawo. Dowiedz się, czym jest polityka rachunkowości, kto powinien ją sporządzić i co powinna zawierać.

Saturday, 18 July 2015

W jakim celu wydaje się zaświadczenie A1

W jakim celu wydaje się zaświadczenie A1? Aby potwierdzić ustawodawstwo zabezpieczenia społecznego. Co to oznacza? – Że zaświadczenie A1 potwierdza, pod przepisy jakiego państwa podlega dana osoba, jeśli chodzi o opłacanie składek. W jaki sposób uzyskać takie zaświadczenie A1 i skorygować dane w nim zawarte w razie potrzeby? Biuro Księgowe Perfekto spieszy z odpowiedzią.

Tuesday, 02 July 2019

Jakie programy wybierają księgowi?

Dziś nie tylko duże, ale też średnie i małe przedsiębiorstwa starają się usprawnić swoją pracę poprzez użycie programów komputerowych pomocnych przy tworzeniu dokumentacji i rozliczeniach z fiskusem i ZUS. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych programów dla księgowych. Ich producenci wciąż je udoskonalają, oferując coraz nowsze wersje swoich produktów.

Monday, 20 July 2015

Jak korzystnie zatrudnić członka rodziny?

Często przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą rozważają zatrudnienie członka rodziny jako pomocnika (osobę współpracującą).

Thursday, 24 March 2016