Aktualności

 • Tuesday, 19 December 2017

  Księgowość w spółce komandytowej

  Zakładając działalność gospodarczą, zobligowani jesteśmy do wyboru jej formy prawnej. Jedną z form prawnych działalności gospodarczej jest spółka komandytowa. Jak wygląda prowadzenie księgowości w spółce komandytowej? Biuro Księgowe Perfekto odpowiada w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

 • Thursday, 30 November 2017

  Co warto wiedzieć o Jednolitym Pliku Kontrolnym?

  Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to twór obowiązujący już od 1 lipca 2016 roku. Został stworzony z myślą o uszczelnieniu polskiego systemu podatkowego. O tym, co warto wiedzieć na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego piszą specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Tuesday, 10 October 2017

  Zmiany w opodatkowaniu usług budowlanych w 2017 roku

  Jak wiadomo, w roku 2017 wdrożone zostały zmiany mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Nowe przepisy dotyczą tu między innymi podatników działających w branży budowlanej. Perfekto – krakowskie Biuro Rachunkowe pokazuje, jakie zmiany dla budowlańców przyniosła nowelizacja ustawy o VAT.

 • Saturday, 09 December 2017

  Jak odróżnić wydatki osobiste od wydatków firmowych?

  Przedsiębiorca, który prowadzi własny biznes, ponosi różnego rodzaju wydatki. Ci, którzy rozliczają się w ramach PKPiR, często zastanawiają się, czy dany wydatek mogą uwzględnić w kosztach. Część z poniesionych wydatków oczywiście można zakwalifikować jako koszt podatkowy; część jednak się do nich nie kwalifikuje. Rozstrzygający jest tutaj charakter poniesionego kosztu oraz jego cel.

 • Sunday, 08 October 2017

  ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

  Chcesz sprawnie, szybko i bez kolejek załatwić swoje sprawy w ZUS lub US? Biuro Księgowe Perfekto podpowiada – zrób to przez Internet, skorzystaj
z ePUAP! Przybliżamy, do czego służy ta bezpłatna, ogólnopolska platforma informatyczna

 • Friday, 28 July 2017

  Nowe regulacje dotyczące kwoty wolnej od opodatkowania PIT

  1 stycznia 2017 roku przyniósł zmianę kwoty wolnej od podatku. O tym, jaka to kwota, jak będzie pobierany podatek oraz o wyjątkach od tych zasad piszą specjaliści z Perfekto.

 • Thursday, 07 December 2017

  Zmiany w uldze badawczo-rozwojowej w 2017 roku

  Rok 2017 przyniósł zmiany w uldze badawczo-rozwojowej (B+R). Jest ona korzystna dla podatników. Specjaliści z Perfekto – Biura Księgowego z Krakowa – omawiają zmiany, jakie zaszły w uldze podatkowej na badania i rozwój.

 • Tuesday, 13 June 2017

  CEIDG - Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej

  Niedawno założyłeś własną działalność gospodarczą? Zwróć uwagę na korespondencję, jaką otrzymujesz. W ostatnim czasie nasila się ponownie proceder związany z pismami wzywającymi do zapłaty za wpis do różnego rodzaju rejestrów przedsiębiorców.

 • Thursday, 27 April 2017

  Zwolnienia lekarskie – nowe obowiązki pracodawcy już od 2018 roku

  Od 1 lipca 2018 roku wejdzie w życie obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej, tzw. e-ZLA.

 • Tuesday, 04 April 2017

  Urlop wychowawczy w 2017 

  Planujesz urlop wychowawczy? Z naszego artykułu dowiesz się, co powinieneś na jego temat wiedzieć!