Aktualności

 • Tuesday, 12 May 2015

  Jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż wysyłkową?

  Sprzedaż wysyłkowa jest szczególnie popularna. Coraz więcej osób decyduje się i korzysta z zakupów online, ponieważ są one wygodne, szybkie, niekiedy tańsze i pozwalają nabyć towar znajdujący się w innej miejscowości czy kraju, bez konieczności wizyty w nim. Stąd też wielu sprzedawców wprowadza sprzedaż wysyłkową, niektórzy zaś prowadzą swoje biznesy tylko w oparciu o sprzedaż na odległość. Nie wymaga to bowiem ponoszenia kosztów utrzymania sklepu. Niemniej sprzedaż online może sprawić pewne problemy związane z rozliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych lub od towarów i usług.

 • Wednesday, 14 October 2015

  Księgi prowadzone przez biuro rachunkowe w siedzibie firmy

  Biura księgowe prowadzą księgi rachunkowe dla firm nie tylko w obrębie samego biura. Mogą to robić także w siedzibie firmy, która zleca prowadzenie takich ksiąg, jeśli taki jest zapis w umowie. W tym wypadku jednak wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy powinni ten fakt zgłosić do urzędu skarbowego.

 • Friday, 10 July 2015

  Prostsza rachunkowość dla małych firm, czyli o nowelizacji ustawy o rachunkowości

  Od 2016 roku mają wejść w życie zmiany ułatwiające księgowość małym przedsiębiorstwom i organizacjom pozarządowym. Propozycje znaleźć można w projekcie zmiany ustawy o rachunkowości, który powstaje w Ministerstwie Finansów.

 • Wednesday, 19 August 2015

  Wyżywienie w pracy a koszt firmowy

  „Poczęstunek”, a może „wydatek reprezentacyjny”? Czy poczęstunek dla pracowników firmy i poczęstunek dla kontrahentów są tym samym? Co z posiłkami dla pracowników? Jak rozróżnić i rozliczyć wydatki firmowe ponoszone na wyżywienie?Jaka jest różnica pomiędzy usługą cateringową a zamówioną usługą gastronomiczną? Na te pytania odpowiada nasze biuro rachunkowe.

 • Tuesday, 18 August 2015

  Gospodarstwo agroturystyczne a działalność gospodarcza i VAT

  Odpoczynek na łonie natury zyskuje coraz większą popularność. Odpowiedzią na rosnący popyt jest rosnąca podaż i zwiększająca się liczba gospodarstw agroturystycznych. Jak wyglądają kwestie prawne i księgowe związane z takim biznesem? Najważniejsze informacje przygotowało dla Was Biuro Rachunkowe Perfekto.

 • Saturday, 15 August 2015

  Biuro rachunkowe 2.0 – co nowoczesne technologie oferują księgowym?

  Księgowy otoczony stosem opasłych ksiąg rachunkowych, wiecznie z kalkulatorem w ręku? – To już nieaktualne, tradycyjna księgowość odchodzi powoli do lamusa! Biuro rachunkowe, aby być konkurencyjnym i sprostać oczekiwaniom Klientów, musi się zmieniać, a „przestarzali” księgowi– ustąpić miejsca księgowym 2.0. Co się za tym kryje? Biuro Księgowe Perfekto tłumaczy.

 • Thursday, 08 October 2015

  Co zmieniło się w VAT od 1 lipca 2015 roku

  W lipcu 2015 roku weszła w życie kolejna już nowelizacja ustawy o VAT. Zaszły zmiany w zakresie mechanizmu odwrotnego obciążenia i odpowiedzialności podatkowej nabywcy za zobowiązania podatkowe sprzedawcy. To jednak nie wszystko. O zmianach po nowelizacji VAT piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto z Krakowa.

 • Friday, 08 May 2015

  Biuro Rachunkowe a Klient – jak się komunikować, aby się rozumieć?

  Aby biuro rachunkowe funkcjonowało sprawnie, co najmniej kilka warunków musi być spełnionych. Jednym z nich jest sprawna komunikacja pomiędzy księgowym a Klientem biura. Na nic wykwalifikowany, doświadczony zespół, jeśli ten aspekt współpracy kuleje. W jaki sposób księgowy powinien komunikować się z Klientem, a Klient z księgowym? Nasze biuro księgowe zabiera głos w tej sprawie.

 • Tuesday, 28 July 2015

  Jak zaksięgować przychód ze sprzedaży złomu?

  Sprzedaż złomu przez przedsiębiorcę firmie, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu złomu, często wiąże się z wątpliwościami natury księgowej. Wiele firm zastanawia się bowiem, w jaki sposób powinno się zaksięgować przychód z tego typu sprzedaży.

 • Monday, 20 July 2015

  Jakie programy wybierają księgowi?

  Dziś nie tylko duże, ale też średnie i małe przedsiębiorstwa starają się usprawnić swoją pracę poprzez użycie programów komputerowych pomocnych przy tworzeniu dokumentacji i rozliczeniach z fiskusem i ZUS. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych programów dla księgowych. Ich producenci wciąż je udoskonalają, oferując coraz nowsze wersje swoich produktów.