Aktualności

 • Friday, 10 July 2015

  Prostsza rachunkowość dla małych firm, czyli o nowelizacji ustawy o rachunkowości

  Od 2016 roku mają wejść w życie zmiany ułatwiające księgowość małym przedsiębiorstwom i organizacjom pozarządowym. Propozycje znaleźć można w projekcie zmiany ustawy o rachunkowości, który powstaje w Ministerstwie Finansów.

 • Wednesday, 19 August 2015

  Wyżywienie w pracy a koszt firmowy

  „Poczęstunek”, a może „wydatek reprezentacyjny”? Czy poczęstunek dla pracowników firmy i poczęstunek dla kontrahentów są tym samym? Co z posiłkami dla pracowników? Jak rozróżnić i rozliczyć wydatki firmowe ponoszone na wyżywienie?Jaka jest różnica pomiędzy usługą cateringową a zamówioną usługą gastronomiczną? Na te pytania odpowiada nasze biuro rachunkowe.

 • Tuesday, 18 August 2015

  Gospodarstwo agroturystyczne a działalność gospodarcza i VAT

  Odpoczynek na łonie natury zyskuje coraz większą popularność. Odpowiedzią na rosnący popyt jest rosnąca podaż i zwiększająca się liczba gospodarstw agroturystycznych. Jak wyglądają kwestie prawne i księgowe związane z takim biznesem? Najważniejsze informacje przygotowało dla Was Biuro Rachunkowe Perfekto.

 • Saturday, 15 August 2015

  Biuro rachunkowe 2.0 – co nowoczesne technologie oferują księgowym?

  Księgowy otoczony stosem opasłych ksiąg rachunkowych, wiecznie z kalkulatorem w ręku? – To już nieaktualne, tradycyjna księgowość odchodzi powoli do lamusa! Biuro rachunkowe, aby być konkurencyjnym i sprostać oczekiwaniom Klientów, musi się zmieniać, a „przestarzali” księgowi– ustąpić miejsca księgowym 2.0. Co się za tym kryje? Biuro Księgowe Perfekto tłumaczy.

 • Thursday, 08 October 2015

  Co zmieniło się w VAT od 1 lipca 2015 roku

  W lipcu 2015 roku weszła w życie kolejna już nowelizacja ustawy o VAT. Zaszły zmiany w zakresie mechanizmu odwrotnego obciążenia i odpowiedzialności podatkowej nabywcy za zobowiązania podatkowe sprzedawcy. To jednak nie wszystko. O zmianach po nowelizacji VAT piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto z Krakowa.

 • Friday, 08 May 2015

  Biuro Rachunkowe a Klient – jak się komunikować, aby się rozumieć?

  Aby biuro rachunkowe funkcjonowało sprawnie, co najmniej kilka warunków musi być spełnionych. Jednym z nich jest sprawna komunikacja pomiędzy księgowym a Klientem biura. Na nic wykwalifikowany, doświadczony zespół, jeśli ten aspekt współpracy kuleje. W jaki sposób księgowy powinien komunikować się z Klientem, a Klient z księgowym? Nasze biuro księgowe zabiera głos w tej sprawie.

 • Tuesday, 28 July 2015

  Jak zaksięgować przychód ze sprzedaży złomu?

  Sprzedaż złomu przez przedsiębiorcę firmie, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu złomu, często wiąże się z wątpliwościami natury księgowej. Wiele firm zastanawia się bowiem, w jaki sposób powinno się zaksięgować przychód z tego typu sprzedaży.

 • Monday, 20 July 2015

  Jakie programy wybierają księgowi?

  Dziś nie tylko duże, ale też średnie i małe przedsiębiorstwa starają się usprawnić swoją pracę poprzez użycie programów komputerowych pomocnych przy tworzeniu dokumentacji i rozliczeniach z fiskusem i ZUS. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych programów dla księgowych. Ich producenci wciąż je udoskonalają, oferując coraz nowsze wersje swoich produktów.

 • Saturday, 18 July 2015

  Polityka rachunkowości – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć. Także wtedy, gdy Twoją księgowość prowadzi biuro rachunkowe

  Polityka rachunkowości to księgowy kodeks każdego przedsiębiorstwa. Czy w Twojej firmie funkcjonuje taki dokument? Jeśli nie, łamiesz prawo. Dowiedz się, czym jest polityka rachunkowości, kto powinien ją sporządzić i co powinna zawierać.

 • Friday, 17 July 2015

  Jak rozliczyć Google AdWords?

  Google AdWords to stosunkowy łatwy w obsłudze system reklamowy, który – ze względu na fakt, że równocześnie może być niedrogim sposobem promocji towarów lub usług w wyszukiwarce Google – zyskał grono wiernych użytkowników. Czy rozliczenie reklamy w Google jest jednak tak samo łatwe, jak korzystanie z tej formy promocji? Z odpowiedzią spieszy Biuro Księgowe Perfekto.