Aktualności

 • Monday, 07 September 2015

  Urlop wypoczynkowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

  Lato w pełni,sezon urlopowy trwa w najlepsze. To dobra okazja, aby usystematyzować informacje na temat urlopu wypoczynkowego, na który większość z nas oczekuje z utęsknieniem! Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z wyjaśnieniem, jak nabywa się prawo do urlopu wypoczynkowego, komu przysługuje prawo do urlopu oraz jak staż pracy wpływa na długość takiego urlopu. Zapraszamy do lektury!

 • Saturday, 07 March 2015

  Zasiłek macierzyński przy niepełnych miesiącach a działalność gospodarcza

  Przyszłe mamy zatrudnione na umowę o pracę zapewne nie zastanawiają się nad tym, czy przysługuje im zasiłek macierzyński – jest to rzecz naturalna i oczywista. Inaczej jest jednak w przypadku przyszłych mam, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Czy można uzyskać wysoki zasiłek macierzyński opłacając tylko jedną składkę ubezpieczenia chorobowego? Jak przestawia się kwestia zasiłku macierzyńskiego przy niepełnym miesiącu opłacenia składki?

 • Saturday, 27 June 2015

  Montaż żaluzji, rolet i markiz a stawka VAT

  Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą, dostawą i montażem rolet oraz żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych często zastanawiają się nad tym, czy stosując preferencyjną stawkę 8% VAT nie narażą się na konflikt z Urzędem Skarbowym. Jaka jest więc prawidłowa stawka VAT w tym wypadku oraz czy stosowanie jej może zrodzić nieporozumienie z fiskusem?

 • Tuesday, 16 June 2015

  Czy fakturowanie mobilne jest bezpieczne?

  E-faktura dociera na skrzynkę pocztową odbiorcy już chwilę po jej wystawieniu, można ją wystawić w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo, korzystając z mobilnego fakturowania, wspieramy ekologię. Choć to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, wielu przedsiębiorców wzbrania się przed nim, zadając sobie pytanie: Czy fakturowanie online jest bezpieczne?

 • Friday, 29 May 2015

  Podatek od garażu w 2015 roku

  Podobnie jak w latach wcześniejszych, podatek od garażu podziemnego będzie uiszczany w ratach do dni: 15 marca, 15 maja, 15 września oraz 15 listopada 2015 roku.

 • Monday, 25 May 2015

  Zasiłek chorobowy podczas ciąży – czy mam do niego prawo, ile wynosi i jak długo mogę go pobierać?

  Spodziewasz się dziecka i ze względów zdrowotnych musisz pójść na zwolnienie lekarskie? Nie wiesz, jak wyglądają kwestie prawne związane z Twoim prawem do zasiłku chorobowego? Biuro Księgowe Perfekto służy pomocą. Zapraszamy do lektury!

 • Tuesday, 19 May 2015

  W jaki sposób ZUS wylicza zasiłek macierzyński?

  Każda aktywna zawodowo kobieta spodziewająca się dziecka z pewnością zadaje sobie pytanie, jak ZUS wylicza zasiłek macierzyński? Taka wiedza bez wątpienia przyda się w planowaniu budżetu przyszłej mamy i jej rodziny. Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z wyjaśnieniem!

 • Wednesday, 13 May 2015

  VAT a sprzedaż samochodu osobowego w 2015 roku

  Kwestie związane ze sprzedażą firmowego samochodu osobowego i podatkiem VAT budzą wątpliwości wielu przedsiębiorców. Jakie warunki musi spełnić podatnik, by uzyskać zwolnienie z podatku VAT od sprzedaży samochodu osobowego? Czy przy zwolnieniu od podatku VAT należy dokonać jego korekty?

 • Friday, 05 June 2015

  Zakup motocykla do firmy a odliczenie VAT w 2015 roku

  Obecnie coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zakup motocykla w firmie. Niebagatelny wpływ na to mają rosnące ceny paliw i możliwość utrzymania tańszego w eksploatacji motocykla. Dlaczego też nasuwa się pytanie, czy można odliczyć podatek VAT od zakupu motocykla do firmy i na jakich zasadach się to odbywa? Na te pytania poniżej odpowiadają specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto z Krakowa.

 • Monday, 05 January 2015

  Umowy śmieciowe w 2015 roku

  Dotychczas dzięki tzw. umowom śmieciowym zleceniodawcy mogli zaoszczędzić, a zleceniobiorcy – więcej zarobić. Obecnie rozpoczął się proces stopniowego odchodzenia od umów zleceń, czego przykładem mogą być zmiany wprowadzone przez ustawodawcę obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku.