Aktualności

 • Saturday, 18 July 2015

  Polityka rachunkowości – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć. Także wtedy, gdy Twoją księgowość prowadzi biuro rachunkowe

  Polityka rachunkowości to księgowy kodeks każdego przedsiębiorstwa. Czy w Twojej firmie funkcjonuje taki dokument? Jeśli nie, łamiesz prawo. Dowiedz się, czym jest polityka rachunkowości, kto powinien ją sporządzić i co powinna zawierać.

 • Friday, 17 July 2015

  Jak rozliczyć Google AdWords?

  Google AdWords to stosunkowy łatwy w obsłudze system reklamowy, który – ze względu na fakt, że równocześnie może być niedrogim sposobem promocji towarów lub usług w wyszukiwarce Google – zyskał grono wiernych użytkowników. Czy rozliczenie reklamy w Google jest jednak tak samo łatwe, jak korzystanie z tej formy promocji? Z odpowiedzią spieszy Biuro Księgowe Perfekto.

 • Monday, 07 September 2015

  Urlop wypoczynkowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

  Lato w pełni,sezon urlopowy trwa w najlepsze. To dobra okazja, aby usystematyzować informacje na temat urlopu wypoczynkowego, na który większość z nas oczekuje z utęsknieniem! Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z wyjaśnieniem, jak nabywa się prawo do urlopu wypoczynkowego, komu przysługuje prawo do urlopu oraz jak staż pracy wpływa na długość takiego urlopu. Zapraszamy do lektury!

 • Saturday, 07 March 2015

  Zasiłek macierzyński przy niepełnych miesiącach a działalność gospodarcza

  Przyszłe mamy zatrudnione na umowę o pracę zapewne nie zastanawiają się nad tym, czy przysługuje im zasiłek macierzyński – jest to rzecz naturalna i oczywista. Inaczej jest jednak w przypadku przyszłych mam, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Czy można uzyskać wysoki zasiłek macierzyński opłacając tylko jedną składkę ubezpieczenia chorobowego? Jak przestawia się kwestia zasiłku macierzyńskiego przy niepełnym miesiącu opłacenia składki?

 • Saturday, 27 June 2015

  Montaż żaluzji, rolet i markiz a stawka VAT

  Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą, dostawą i montażem rolet oraz żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych często zastanawiają się nad tym, czy stosując preferencyjną stawkę 8% VAT nie narażą się na konflikt z Urzędem Skarbowym. Jaka jest więc prawidłowa stawka VAT w tym wypadku oraz czy stosowanie jej może zrodzić nieporozumienie z fiskusem?

 • Tuesday, 16 June 2015

  Czy fakturowanie mobilne jest bezpieczne?

  E-faktura dociera na skrzynkę pocztową odbiorcy już chwilę po jej wystawieniu, można ją wystawić w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo, korzystając z mobilnego fakturowania, wspieramy ekologię. Choć to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, wielu przedsiębiorców wzbrania się przed nim, zadając sobie pytanie: Czy fakturowanie online jest bezpieczne?

 • Friday, 29 May 2015

  Podatek od garażu w 2015 roku

  Podobnie jak w latach wcześniejszych, podatek od garażu podziemnego będzie uiszczany w ratach do dni: 15 marca, 15 maja, 15 września oraz 15 listopada 2015 roku.

 • Monday, 25 May 2015

  Zasiłek chorobowy podczas ciąży – czy mam do niego prawo, ile wynosi i jak długo mogę go pobierać?

  Spodziewasz się dziecka i ze względów zdrowotnych musisz pójść na zwolnienie lekarskie? Nie wiesz, jak wyglądają kwestie prawne związane z Twoim prawem do zasiłku chorobowego? Biuro Księgowe Perfekto służy pomocą. Zapraszamy do lektury!

 • Tuesday, 19 May 2015

  W jaki sposób ZUS wylicza zasiłek macierzyński?

  Każda aktywna zawodowo kobieta spodziewająca się dziecka z pewnością zadaje sobie pytanie, jak ZUS wylicza zasiłek macierzyński? Taka wiedza bez wątpienia przyda się w planowaniu budżetu przyszłej mamy i jej rodziny. Biuro Rachunkowe Perfekto spieszy z wyjaśnieniem!

 • Wednesday, 13 May 2015

  VAT a sprzedaż samochodu osobowego w 2015 roku

  Kwestie związane ze sprzedażą firmowego samochodu osobowego i podatkiem VAT budzą wątpliwości wielu przedsiębiorców. Jakie warunki musi spełnić podatnik, by uzyskać zwolnienie z podatku VAT od sprzedaży samochodu osobowego? Czy przy zwolnieniu od podatku VAT należy dokonać jego korekty?