Aktualności

 • Tuesday, 13 June 2017

  CEIDG - Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej

  Niedawno założyłeś własną działalność gospodarczą? Zwróć uwagę na korespondencję, jaką otrzymujesz. W ostatnim czasie nasila się ponownie proceder związany z pismami wzywającymi do zapłaty za wpis do różnego rodzaju rejestrów przedsiębiorców.

 • Thursday, 27 April 2017

  Zwolnienia lekarskie – nowe obowiązki pracodawcy już od 2018 roku

  Od 1 lipca 2018 roku wejdzie w życie obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej, tzw. e-ZLA.

 • Tuesday, 04 April 2017

  Urlop wychowawczy w 2017 

  Planujesz urlop wychowawczy? Z naszego artykułu dowiesz się, co powinieneś na jego temat wiedzieć!

 • Friday, 03 February 2017

  Nowe zasady sporządzania dokumentacji cen transferowych

  Od 1 stycznia 2017 roku weszły w życie zmienione przepisy, które wprowadziły ważne zmiany dotyczące dokumentacji cen transferowych. Nowe zasady sporządzania dokumentacji cen transferowych omawiają specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.

 • Tuesday, 28 February 2017

  Obniżenie limitu w płatnościach bez pośrednictwa rachunku płatniczego

  Wraz z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowelizacje ustaw, na mocy których obniżono limit w płatnościach bez pośrednictwa rachunku płatniczego. O tych zmianach piszą specjaliści z Biura Księgowego Perfekto z Krakowa.

 • Wednesday, 15 February 2017

  Zmiany w VAT od 2017 roku

  Zmiany w VAT, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku, to zdecydowanie gorący temat. Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług zawiera szereg przepisów, które – zdaniem rządu – mają uszczelnić polski system podatkowy. Jednak, jak deklaruje ustawodawca, efekty zobaczymy dopiero w przyszłych latach. Co to oznacza dla podatników? Te kwestie omawiają specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto.

 • Saturday, 02 December 2017

  Wykreślenie z rejestru VAT – kiedy jest możliwe?

  Wielu przedsiębiorców jest przekonanych, że jeżeli dokonają zgłoszenia do VAT (albo do VAT-UE), wówczas – dopóki sami się nie wyrejestrują – pozostają oni płatnikami tego podatku. Nic bardziej mylnego! Specjaliści z Biura Rachunkowego Perfekto wyjaśniają, kiedy i na jakich warunkach możliwe jest wykreślenie z VAT.

 • Wednesday, 01 November 2017

  Ewidencja przebiegu pojazdu a VAT

  Ewidencja przebiegu pojazdu samochodowego jest obowiązkiem osób prowadzących działalność gospodarczą, które używają pojazdu wyłącznie służbowo i odliczają pełną kwotę VAT od wydatków z nim związanych. O tym kiedy, kto i w jaki sposób powinien prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu (zwaną kilometrówką) oraz o relacjach z VAT piszą specjaliści z krakowskiego Biura Rachunkowego Perfekto.

 • Sunday, 01 October 2017

  Kiedy można podnieść koszty uzyskania przychodu przez pracownika?

  Jak głosi ustawa z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy pracodawca, który zatrudnia pracownika na umowę o pracę i nalicza jego wynagrodzenie, ma obowiązek zaznaczyć w formie zryczałtowanej koszty uzyskania przychodu. Bez ustalenia tych kosztów nie można dokonać prawidłowych obliczeń podatku i kwoty netto wynagrodzenia dla danej osoby. Koszty uzyskania przychodu przez pracownika mogą być podniesione. Specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie – objaśniają, kiedy i na jakich zasadach dozwolone jest podniesienie kosztów uzyskania przychodu. Zapraszamy do lektury!

 • Wednesday, 21 December 2016

  Zmiany w prawie pracy od 2017 roku

  Nowy 2017 rok rozpoczął się między innymi od zmian w prawie pracy. Od 1 stycznia obowiązuje nas nowe wynagrodzenie minimalne za pracę i funkcjonująca minimalna stawka godzinowa oraz inne terminy na wniesienie odwołania do sądu pracy itd. O tych i pozostałych zmianach piszą specjaliści z Perfekto – Biura Rachunkowego w Krakowie.